Kādus ārstniecības augus vērts ievākt?

Mūsu vecmāmiņas noteikti mums varētu ieteikt dažnedažādus augus kurus katram vajadzētu ievākt un vienmēr glabāt mājās. Nav noslēpums ka tējiņas un uzlējumi ir lielisks veids kā cīnīties ar iesnām vai citām slimībām, arī veselības, imunitātes un darba spēju uzlabošanai. Šodien, ļoti reti kad cilvēki dodas pie dabas, lai ievāktu šos augus, beigu beigās, visur atrodas vietas kur šos pašus augus var nopirkt jau gatavus, tējas formā vai kā citādi, tāpēc nav vērts pašiem pūlēties. Taču šeit būs daži augi kurus mēs katrs varam savākt un uzglabāt, rūpējoties par sevi un ietaupot arī naudiņu.

Kumelītes ir viens no populārākajiem un zināmākajiem ārstniecības augiem. Šis augs var mums palīdzēt ļoti daudzās jomās. Gan kā nomierinošs līdzeklis pret bezmiegu gan kā dezinficējošs līdzeklis dažādām brūcēm. Pagatavotā tēja palīdzēs arī vēdera sāpju gadījumā.

Virši arī ir gana izplatīti un viegli pieejami. Šis augs arī noder saaukstēšanās gadījumā, bet lieliski līdz arī tad, ja rodas problēmas ar kuņģi, iekaisumi, citas ligas.

Arī tāda lieta kā nātre var būt ļoti noderīga. Savācot nātru lapas, šis augs var būt ļoti noderīgs kuņģa un zarnu trakta darbības veicināšanai, tas samazina asinsvadus un novērš iekaisumus.

Brūkleņu lapas var būt viens no tiem augiem kam ejam garām staigājot pa mežu, bet nevajadzētu. Šīs lapas var palīdzēt caurejas mazināšanai, arī pret iekaisumiem un dažādu slimību ārstēšanai.

Meža zemeņu lapas, tāpat kā brūkleņu lapas, var būt ļoti noderīgas. Tās var izmantot tējās pret sklerozi un hipertoniju, vai varat lietot ārīgi. Ārīgi šīs lapas palīdz novērst čūlas un sastrutojumus. Arī šī auga novārījums palīdz cīnīties ar caureju, turklāt, šis novārījums palīdz cīnīties ar dažādiem izsitumiem – pinnēm, pumpām un tamlīdzīgi.

Šeit jūs redzat tikai nelielu daļu no augiem kas katram no mums ir pieejami visapkārt un tas ir pilnīgi bezmaksas. Izmantojiet dabas veltes, savācot šos augus paši, jums nebūs jādomā vai nav kas lieks piejaukts tējai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *