Kā ietaupīt uz ūdens rēķina

Daudzi no mums nemaz neaizdomājas, cik daudz ūdens tiek ikdienā patērē, piemēram, ejot vannā.  Nereti tas var būtiski sadārdzināt komunālos maksājumus. Šoreiz sniegsim dažus vērtīgus padomus kā visizdevīgāk ietaupīt uz ūdens rēķina.

Salabo pilošus krānus – uzlabo savu apkārtējo vidi un ietaupi naudu

Ja Tavā vannas istabā vai virtuvē ir piloši krāni – noteikti salabo tos. Jāuzsver, ka kopumā tik un tā tiek zaudēts ūdens daudzums, par kuru jāmaksā, bet kuram nav pielietojuma. Kamēr tiek meklēts santehniķis, kurā uzkrāt ūdeni no pilošā krāna, izmanto šo ūdeni grīdu mazgāšanai vai telpaugu laistīšanai.

Zemāka temperatūra veļas mašīnā

Drēbes ir iespējams izmazgāt arī zemākās temperatūrās, kā norādīts uz apģērba. Piemēram, vilnas džemperi parasti netiek novalkāti tik ļoti, lai tos mazgātu īpaši augstā temperatūrā, turklāt vilnas apģērbs karstā ūdenī saveļas. Savukārt kokvilnas apģērbu ieteicams mazgāt 40 grādu siltā ūdenī, bet vari izmantot arī 30 grādu temperatūru.

Lieto veļas mašīnas režīmu ½ un ietaupi naudu citiem tēriņiem

Ja nav paredzēts mazgāt pilnu veļas mašīnu – izmanto speciālu režīmu nepilnai mašīnai, kas ietaupa gan mazgāšanas līdzekli, gan arī ūdens daudzumu, kādā tiek mazgāts apģērbs.

Zemāka dušas temperatūra

Norūdies un ietaupi naudu citām lietām – mazgājies nedaudz vēsākā dušā, nekā esi pieradis. Arī vannu nav ieteicams piepildīt ar pārāk karstu ūdeni, turklāt karstums nenāks par labu Tavai veselībai, jo tas rada nogurumu un papildu slodzi sirdij.

Ietaupi ūdeni arī mazgājot traukus

Bieži vien ūdens patēriņš samazinās, ja izmantosi trauku mazgājamo mašīnu. Šis apstāklis var šķist absurds tiem, kuri nerēķinās ar ilgtermiņa ieguldījumiem. Ja Tev nav, pieejama, trauku mazgājamā mašīna – traukus var mazgāt siltā ziepjūdenī, pēc tam noskalojot tos zem vēsa, tekoša ūdens.

Ir daudz iespēju kā samazināt rēķinus par ūdeni. Atliek vien par tiem piedomāt un censties tos ieviest savā ikdienā. Ietaupīt ir iespējams gandrīz jebkur, nepieciešams vien rūpīgi piedomāt un sekot līdzi saviem ikdienas paradumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *