Lietoto preču iegāde

Lai kā cilvēki noliegtu, ka pirkt no rokām ir slikti, tomēr naudas taupīšanas nolūkos vēlas iztērēt pēc iespējas mazāk naudas, tāpēc meklē iespēju caur sludinājumiem internetā vai no paziņu loka iegādāties lietotas, nedrošas, nepārbaudītas un bīstamas lietas.

Nevajadzētu bērniem pirkt no rokām lietotas rotaļlietas, jo ne velti pasaulē institūcijas cīnās ar rotaļlietu ražotājiem, par viņu radīto produkta sīkajām detaļām, kas var nodarīt bērnam veselības problēmas kā, piemēram, sīku detaļu norīšana. Un nav garantijas, ka iepriekšējās ģimenes bērni savas mantas rūpīgi glabāja, vai mantai nav nodarīta kāda skāde. Kā arī pircējs var neapzināties pērkot spēli, rotaļlietu, vai viņš saņems pilnu komplektu, un par ko pārdevējs var noklusēt. Tāpēc pirms pērkat bērnu rotaļlietas noskaidrojiet spēles izcelsmi, komplektāciju, kvalitāti, jo no pārdevēja sniegtās informācijas ir atkarīga bērna drošība.

Auto iegāde un to rezerves daļas arī der iegādāties uzmanīgi. Lai kā spēkrata āriene būtu ideāla, bet iekšpuse un tehniskais stāvoklis sevī var slēpt nopietnus defektus, kurus amatieris var nepamanīt un vēlāk saskarties ar lieliem izdevumiem autoservisā, kur atklāsies patiesā aina. Rezerves daļās un auto iegādē arī jābūt prātīgam, ja pašam pietrūkst zināšanu, der pieaicināt zinošu personu vai vēl drošāk pirms pirkt auto iziet tehnisko apskati, bet rezerves daļas pirkt tikai oficiālās tirdzniecības vietās.

Biroja tehniku arī neieteiktu pirkt lietotu, jo tā nolietojas tāpat kā visas lietas šajā dzīvē, un katrai ir savs lietošanas mūžs. Galda dators vai portatīvā klaviatūra ar laiku nolietojas un var nestrādāt kāds taustiņš. Pats dators var būt vecs un bieži uzkārties un pēc 3 – 4 mēnešiem ir jāpārinstalē uzstādītās programmas, un katra nākamā reizedatoram varbūt pēdējā, kad aparāts būs beidzis strādāt, un tajā glabātie dati pazudīs, ko ilgus gadus glabājāt un krājāt. Iepriekšējais saimnieks datorā varēja ielaist vīrusus, par ko jums neko nebūs teicis. Tādēļ datoru der iztīrīt no visām kaitīgām programmām datoru servisā un visas lietotnes ielādēt no jauna.Printeris arī nav mūžīga manta, jo tam detaļas nokalpo – var bieži ieraut un smērēt papīru, kā arī kārtridži var būt ļoti dārgi un pēc noteikta laikā būs jāiegādājas jauni, bet jo vecāks printeris, jo grūtāk būs nopirkt.

Esiet prātīgi un uzmanīgi – taupīt ir labi, bet vai ir vērts. Jo var gadīties, ka pēc zināma laika nāksies pirkt vēl, un neviens nedos garantiju par preces kalpošanas laiku.

One thought on “Lietoto preču iegāde”

Comments are closed.